Zde je tip našich babiček na dokonalé palačinky

Zde je tip našich babiček na dokonalé palačinky

Doplněný čokoládou, medem, marmeládou nebo prostě cukrem, krep je nutností, pokud jde o naše oblíbené dezerty. A tento gurmánský požitek, který si rádi dopřáváme, je k dispozici dokonce ve slané verzi. Ideální alternativa pro ty, kteří chtějí zpestřit chutě. Než se ale pustíte do hledání dokonalého palačinky, je důležité znát pár tipů potřebných k jeho výrobě. A kdo jiný než naše babičky by nám dal své nejcennější rady?

“Nejlepší palačinky jsou od babičky!” děti často nadšeně vykřikují. A z dobrého důvodu vědí, jak spojit lásku, tradici a zkušenost, aby získali lahodné palačinky. Naštěstí naše štědré a milující babičky neváhají sdílet svá tajemství, aby nám umožnily najít tuto sladkou lahůdku doma. A to platí pro všechny druhy dezertů, jako je tento lahodný, zdravý koláč.

Zde je recept, který vám jistě připomene nezapomenutelná odpoledne vašeho dětství, doprovázený odbornými radami na dokonalé palačinky!

palačinky

Základní recept na úspěšné palačinky

Než přejdeme ke slavnému receptu na palačinky od babičky, měli byste vědět, že palačinky jsou velmi univerzální a umožňují nám získat sladká nebo dokonce slaná jídla, v závislosti na našich preferencích. Některé tak mohou být dostupné v jarní verzi doplněné zeleninou nebo pro kreativnější v přepracovaném mille-feuille. Ať už je však vaše volba jakákoli, nejdůležitější zůstává příprava těsta.

To ale není vše, vzít v úvahu je třeba i způsob míchání přípravku, dobu odležení a dokonce i kvalitu surovin. Tip, který platí pro mnoho receptů, jako je tento lahodný mrkvový koláč bez cukru a lepku. Pojďme si tedy projít všechny tyto tipy s podrobnými radami pro jednotlivé fáze přípravy.

Než začnete, zde jsou ingredience, které budete potřebovat:

Ingredience potřebné k přípravě palačinek (6 osob):

  • 300 gramů mouky
  • 4 velká vejce
  • 80 gramů třtinového cukru (pokud se rozhodnete pro sladkou verzi)
  • 20 gramů rozpuštěného másla
  • ½ litru mléka
  • 1 špetka soli

5 tipů na přípravu úspěšných palačinek:

1. Vyberte si kvalitní suroviny

Aby byly vaše palačinky úspěšné, je nezbytné vybrat si kvalitní suroviny, počínaje extra čerstvými vejci. Dále následuje máslo, pak mléko, které by mělo být ideálně syrové nebo plnotučné.

2. Předem prosejte mouku

Ach ty hrudky! Jsou to naši zapřisáhlí nepřátelé, pokud jde o výrobu palačinkového těsta. Trik, jak se jim vyhnout? Než přejdete k přípravě, prosejte mouku. Tímto způsobem budete moci lépe získat homogenní přípravek, když spojíte své tekuté přísady.

3. Ingredience správně promíchejte

Pro úspěšnou přípravu se musíte za každou cenu vyvarovat smíchání ingrediencí současně. Opravdu je to nejlepší způsob, jak skončit s hrudkami. V tomto smyslu nejprve smícháme prosátou mouku, hnědý cukr (pokud se rozhodnete pro sladkou variantu) a špetku soli, poté přidáme mléko a rozšlehaná vejce.

Poté budete muset ingredience smíchat, aniž byste přípravek intenzivně šlehali. Jakmile získáte homogenní směs (podobně jako těsto na koláč), můžete přidat rozpuštěné máslo.

4. Nechte uležet alespoň 30 minut

Pokud jsou recepty našich babiček tak dobré, je to proto, že se umí obrnit trpělivostí! A ano, spěch může být pro milovníky jídla fatální. Ve skutečnosti úspěšné těsto na palačinky vyžaduje minimálně 30 minut odpočinku.

To umožní přípravku zhoustnout a získat lehkou a nadýchanou texturu podle potřeby. Mezitím můžete využít příležitosti a uklidit pokoj a nic takového jako tento tip s citronem a solí, aby byla vaše kuchyň čistá!

5. Rozhodněte se pro nepřilnavou pánev

Určitě jste si všimli, že první palačinka se málokdy povede. A z dobrého důvodu má nešťastnou tendenci se lepit. Ujišťujeme vás, že je zcela možné připravit vaše palačinky úspěšně hned napoprvé.

V první řadě je nezbytné použít nepřilnavou pánev. Na vymazání pánve savým papírem můžete použít máslo nebo kapku oleje. Pak je tajemstvím rychlé válení těsta , aby byly palačinky co nejtenčí. Vezměte prosím na vědomí, že je vhodné vymazat pánev mezi každou palačinkou, aby se snadněji smažila!

6. Udržujte své palačinky teplé

Pokud patříte k těm, kteří si rádi pochutnávají na palačinkách ještě teplé, stačí se řídit tímto velmi jednoduchým tipem: talíř s palačinkami položte na pánev s vodou, která se zahřívá na mírném ohni, a přikryjte misku potravinářskou fólií. .

Vaše palačinky jsou připraveny k podávání.

Dobrou chuť !

Hit enter to search or ESC to close.