Tahle kaše je opravdu bleskovka, navíc jen ze tří surovin a bez přidaného cukru. Všechny mlsné jazýčky se nad ní musí oblíznout 🙂

Na 1 velkou porci:

  • 60g kuskusu
  • 250ml mléka (do roka rostlinného)
  • 1 zralý banán
  • na ozdobu ovoce, ořechy, semínka a spol. (nemusí být)

Kuskus nasypte do misky a zalijte 150ml horkého mléka. Nechte pár minut nasáknout veškerou tekutinu. Pak jej přemístěte do mixéru spolu s jedním banánem a zbylými 100ml horkého mléka. Rozmixujte na kaši. K mixování můžete stejně dobře využít i tyčový mixér, jen si dejte pozor, abyste se horkým mlékem neopařili.

Servírovat můžete s různým ovocem či semínky a oříšky, samozřejmě úměrně k věku dítěte. Dobrá je kaše ale i sama o sobě – jen tak, bez ničeho. Je příjemně sladká a voňavá po banánu.

Dětská specifika:

Kaše je vhodná pro děti od zavedení lepku – pro mě tedy od cca 8. měsíce. Pokud zavádíte lepek dříve, může vaše děťátko kaši i dříve.
Vyšší nutriční hodnotu bude kaše mít také když použijete mléko rostlinné (např. některé ořechové). Dětem do 1 roku kaši připravte v mléce rýžovém nebo vločkovém, kravské pro ně není vhodné z důvodu vyššího obsahu bílkovin.
Kuskus je lépe použít celozrnný, vzhledem k jeho vyšší nutriční hodnotě. Zvažte ale schopnost střev vašeho dítěte celozrnné potraviny strávit (určitě tedy nedoporučuji minimálně do 1 – 2 let).
Ořechy a semínka jsou vzhledem k horší stravitelnosti a náchylnosti na plísně a žluknutí doporučována od 2 – 3 let věku.