Vosí hnízda neboli úly jsou naše nejoblíbenější vánoční cukroví. Když jsem se ptala, jaký recept byste na Vánoce nejvíce uvítaly, nejvíce z vás si přálo právě je. Je tedy evidentní, že ve vášni pro vosí hnízda nelítám rozhodně sama. Letos jsem se tedy zkusila zbavit těžkého krému, strouhaných piškotů a žloutků, a vymyslela pro vás recept na jejich zdravější a neméně dobrou verzi 🙂

Na cca 20 kousků:

  • 50 g vlašských ořechů
  • 50 g slunečnicových semínek
  • 150 g datlové pasty
  • 100 g mandlového másla (neslazeného)
  • sušené mléko nebo moučkový cukr na vysypání formiček

Na náplň:

  • 100 ml mléka
  • 30 g kokosového cukru
  • 40 g přepuštěného másla (ghí)

Ořechy a semínka najemno umelte a smíchejte s měkkou datlovou pastou a ořechovým máslem. Datlová pasta je hmota z rozmělněných datlí, kterou koupíte v podobě kostičky ve zdravé výživě. Pokud se vám ji sehnat nepodaří, postačí umlít datle, které jste předtím nechali nějakou dobu máčet. Chce to ale trošku trpělivosti a hlavně výkonný mixér (a jelikož ani jedno nemám, jsem ráda za pastu kupovanou).

Hmotu pořádně prohnětejte rukama a vytvořte kompaktní těsto. Pokud by vám nedrželo tvar, je možné, že je vaše pasta sušší nebo ořechy více sají, přidejte tedy malé množství vody a znovu hnětejte.

Hotové těsto můžete ihned začít tlačit do formiček. Ty se často vysypávají cukrem, aby se hmota z formičky lépe dostala. A protože já jsem chtěla recept opravdu zcela bez bílého cukru, zvolila jsem pro tyto účely stejně funkční sušené mléko. Ze hmoty uválejte malou kuličku, tu obalte v sušeném mléce a natlačte do formičky. Nejlepší je, když k tomuto účelu využijete opačný konec vařečky, kterým vytvoříte krásný důlek a těsto z formičky dostanete, aniž by se vám lepilo na ruce.

Hotové úly nechejte řádně vyschnout, aby se lépe plnily. Klidně je můžete nechat i několik dní, nic se jim nestane.

Pro náplň ohřejte mléko a nasypte do něj kokosový cukr. Na velmi mírném plameni za občasného promíchání vařte cca 15 minut. Poté odstavte a do teplé hmoty vmíchejte ghíčko, dokud se zcela nerozpustí. Dobře promíchejte a nechte ztuhnout v lednici. Výsledného krému by mělo být něco kolem 100ml a měl by vystačit přesně na 20 úlků. Jeho chuť je krásně karamelová a úžasně dobrá, velmi podobná karamelovému salku (což dělá právě kokosový cukr, určitě ho tedy nevynechejte).

Vyschlé úly plňte vychladlým krémem (doporučuji přes zdobící sáček) a uzavřete piškotem. Přiznávám se, že v původním plánu bylo dotáhnout recept k dokonalosti v podobě domácího piškotu, ovšem v časovém presu jsem to vzdala. Pokud stíháte a máte chuť, určitě si pro úlky domácí piškot upečte.

Pokud se vám nechce vyrábět krém, můžete úly zkusit naplnit třeba ořechovým máslem. Budete mít ořechové kombo 🙂

Dětská specifika:

Ořechy a semínka jsou pro svou horší stravitelnost a náchylnost k plísním a žluknutí doporučovány pro děti od 2 – 3 let, proto také celkové zařazení receptu do stejné věkové kategorie.