Dobrých nápadů na kaši není nikdy dost a avokáda na jídelníčku nikdy není málo. Když se to spojí dohromady a přidá navíc ještě trošku hříšné čokolády, vznikne dokonalá dobrota 🙂

Na cca 2 porce:

  • 100 g ovesných vloček
  • 300 ml mléka (může být i rostlinné)
  • 100 g avokáda (půlka většího kusu)
  • 1 banán
  • 50 g kvalitní hořké čokolády
  • případně libovolný sirup dle chuti a ovoce k dozdobení

Vločky nasypte do hrnce, zalijte mlékem, přidejte nalámanou čokoládu a pomalu zahřívejte. Netrvá to více než tři minuty a pokud použijete jemné ovesné vločky, bude stačit ještě méně času, než do sebe vločky mléko nasáknou a vznikne kaše. Až se tak stane, odstavte hrnec z plotny a vmíchejte rozmixované avokádo a banán. Pokud jste použili hrubší vločky nebo máte raději kaši úplně hladké konzistence, můžete umixovat vše společně, tedy včetně vloček.

Kaše je díky banánu přirozeně sladká a dětem to zpravidla stačí, pokud ji ale budete chtít ještě dosladit, použijte libovolný sirup. Já jsem například použila karobový. Dle chuti ozdobte ovocem či semínky a můžete podávat.

Dětská specifika:

Ovesné vločky můžete dítěti zařadit do jídelníčku v malém množství od cca třičtvrtě roku věku. Pro začátek bych ale volila spíše pár zrnek do obvyklého příkrmu, kaše z vloček v takovémto množství je hůře stravitelná.
Avokádo mohou děti už od nejmenších – standardně tedy od 6 měsíců věku.
Důvodem pro zařazení do kategorie od 2 – 3 let je přítomnost čokolády. Pokud ji ale v receptu vynecháte, rázem získáte kaši vhodnou pro úplně nejmenší děti. V tomto případě uvařte kaši spíše s rostlinným mlékem (např. rýžovým).