Kaše s příjemně jemnou chutí a přirozenou sladkostí, která se obejde zcela bez přidaného cukru, navíc je ideální startovní čárou pro celý den 🙂

Na cca 2 – 3 porce:

  • 100 g ovesných vloček
  • 100 g sušených meruněk
  • 50 g kešu ořechů
  • 500 ml mléka (může být i rostlinné)
  • libovolné ovoce či sirup k dozdobení

Vločky, ořechy a sušené ovoce dejte do hrnce a zalijte mlékem. Společně přiveďte k varu a svařte zhruba dvě až tři minuty, dokud vločky nezměknou. Poté přemístěte do mixéru a vše společně rozmixujte na hladkou kaši. Oříšky stejně jako vločky během vaření krásně změknou a dobře se mixují. Pokud byste svému zdraví chtěli prospět ještě o kousek víc, namočte si ořechy půl dne předem. Během této doby se v nich stihnou aktivovat enzymy klíčení, které napomáhají stravitelnosti a přidávají i na nutriční hodnotě.

Dle chuti dozdobte ovocem či semínky, případně doslaďte libovolným sirupem.

Dětská specifika:

Ovesné vločky můžete dítěti zařadit do jídelníčku v malém množství od cca třičtvrtě roku věku. Pro začátek bych ale volila spíše pár zrnek do obvyklého příkrmu, kaše z vloček v takovémto množství je hůře stravitelná.
Ořechy (tedy i kešu) jsou pro svou horší stravitelnost a náchylnost k plísním a žluknutí doporučovány spíše až od 2 – 3 let věku dítěte.
Meruňky (stejně jako ostatní sušené ovoce) doporučuji kupovat neproslazované a hlavně nesířené (proto jsou také meruňky na obrázku tmavé a nikoliv oranžové).