DIY repelent proti komárům: vyzkoušejte tuto přírodní metodu, která funguje i venku!

Na této stránce můžete objevit účinnou DIY metodu, jak udržet komáry pryč a která vás nedonutí utratit ani korunu.

Jediné, co musíte udělat, je nasbírat kávovou sedlinu. Kávová sedlina, ne každý ví, má tu zvláštnost, že je vynikajícím přírodním repelentem. Je proto ideální k použití, protože jejich zápach je komáry považován za nesnesitelný.

Účinná metoda, kterou můžete použít, je velmi jednoduchá.

Chcete-li to provést, jednoduše načtěte:

  • Kávová zrna pár
  • 1 list hliníkové fólie
  • Mísa
  • 1 zápas

Procedura

Kávovou sedlinu musíte nejprve nechat uschnout na slunci, jinak se nespálí, poté vezměte misku a vyložte ji alobalem. Poté přeneste kávovou sedlinu na papír a poté ji rozmačkejte lžičkou.

Jakmile skončíte s tímto snadným procesem, zbývá je jen zapálit zápalkou. Při této metodě se aroma kávy rozšíří vzduchem a komáři se budou držet dál. Tento lék funguje interně, ale i externě. Během tohoto procesu je samozřejmě třeba přijmout zvláštní opatření, aby nedošlo k riziku kontaktu plamene s materiály, které se mohou snadno vznítit.

Další metody odpuzování komárů s kávovou sedlinou

Užitečnou metodou, kterou můžete použít, je umístit kávovou sedlinu do podšálků rostlin. Tímto způsobem, kromě použití kávy jako odkapávače, můžete zabránit komárům tím, že jim zabráníte klást vajíčka do stojaté vody.

Můžete také použít jinou velmi jednoduchou metodu. Jediné, co musíte udělat, je nasypat kávovou sedlinu do nádoby a poté ji naplnit vodou. Poté nechte výsledek několik hodin působit. Po uplynutí potřebné doby roztok přeceďte a poté jej přeneste do nádoby s rozprašovačem. Směs vytvořenou v oblastech zamořených komáry nebo na exponovanějších místech, jako jsou parapety, balkony nebo v blízkosti rostlin, pak můžete nastříkat směs.