Jak vyčistit rošt trouby: Používám pouze 1 plastový sáček. Zpět jako nové!

Chcete-li začít, pořiďte si velký a odolný plastový sáček, jako jsou ty, které se běžně používají na odpadky. Postupujte tedy pečlivě podle těchto jednoduchých kroků:

1. Připravte čisticí roztok tak, že do misky nalijete horkou vodu a přidáte tabletu vhodnou do myčky nádobí. Míchejte, dokud se tableta úplně nerozpustí.

2. Do roztoku přidejte 3-4 lžíce jedlé sody a znovu promíchejte, aby se ingredience spojily. Tato kombinace vytvoří silný čistič, který rozpustí veškeré nečistoty usazené na grilu.

3. Nyní vložte gril do plastového sáčku a nalijte na něj čisticí roztok. Ujistěte se, že je sáček pevně zajištěn, aby nedošlo k rozlití během procesu čištění.

4. Nechte gril v sáčku alespoň 90 minut, nebo dokonce přes noc, pokud je obzvláště znečištěný. Během této doby bude čistič pracovat na změkčení a odstranění nečistot.

5. Po uplynutí uvedené doby otevřete sáček ve dřezu a v ochranných rukavicích otřete gril houbou, abyste odstranili nečistoty. Měli byste si všimnout, že nečistoty se působením čisticího roztoku překvapivě snadno uvolňují.

6. Nakonec gril důkladně opláchněte pod tekoucí vodou, abyste odstranili zbytky čisticího prostředku.

Dodržováním těchto jednoduchých kroků budete moci efektivně a bez námahy vyčistit rošt trouby a vychutnat si lahodné jídlo v bezpečném a hygienickém prostředí.