Výkonný DIY odstraňovač vodního kamene: připravíte si ho hned a výsledek si nedokážete představit!

Zde je jednoduchý a účinný recept na přípravu DIY víceúčelového krému, který působí jako silný odmašťovač a odvápňovač pro různé povrchy v domě.

Složky:

  • ½ Mýdlová tyčinka z mořských řas
  • 3 lžíce jedlé sody

Procedura:

  1. Příprava kontejneru: Sbírejte plastovou nádobu s víkem. Ujistěte se, že je čistý a suchý.
  2. Příprava mýdla z mořských řas: Mýdlovou tyčinku Alga rozdělte na polovinu. Vezměte jednu z polovin a rovnoměrně ji rozprostřete po dně plastové nádoby. Lehce zatlačte rukama, aby se mýdlo zhutnilo.
  3. Přidání jedlé sody: Nasypte 3 polévkové lžíce jedlé sody na povrch mýdla Alga v nádobě. Ujistěte se, že jste jej rovnoměrně rozetřeli po celém mýdle.
  4. Zavírání a odpočinek: Nádobu uzavřete víčkem a nechte asi 60 minut odstát. Mezitím se mýdlo a jedlá soda rozpustí a vytvoří hladký krém.
  5. Smíchejte a použijte: Po uplynutí uvedené doby sejměte víko a smetanu dobře promíchejte lžící, abyste odstranili případné hrudky. Univerzální krém je připraven k použití!
  6. Aplikace: Použijte tento víceúčelový krém k čištění a odmašťování různých povrchů ve vaší domácnosti. Lze jej použít na varnou desku, kuchyňský dřez, hliníkové nádobí a dokonce i na čištění bot a odstraňování skvrn.

Tento krém je mimořádně účinný a jeho příprava vyžaduje velmi malé úsilí. Od té doby, co jsem to zjistila, jsem ze svého nákupního seznamu odstranila spoustu chemikálií a nejen že jsem ušetřila peníze, ale vyhnula jsem se znečišťování životního prostředí. Uvidíte, že jakmile to jednou vyzkoušíte, nebudete bez toho moci žít!

Dobrá práce a šťastný úklid!