Divoké bylinky v květnu: zjistěte, co to je a jak je používat!

  • 1. Šťovík

Šťovík má 3 lístky ve tvaru srdce, které vypadají jako jetel, a také dlouhou stopku. Jeho chuť je kyselá a používá se hlavně k výrobě omáček. Rostlina je velmi bohatá na vitamín C, má také čistící vlastnosti, ale měla by se používat s mírou, protože obsahuje kyselinu šťavelovou. Tato rostlina také dobře roste na stinných místech a vytváří růžové, žluté nebo bílé květy s fialovými pruhy. Ve večerních hodinách nebo během dešťů má tato tráva tu zvláštnost, že zavírá své květy. Vynikající do salátů a do mnoha tradičních italských jídel.

  • 2. Hliněný holub

Jedná se o rostlinu, známou také jako žebírka nebo tráva na výkrm prasat. Je všestranný a skvělý do salátů, ale je také vynikající do polévek a dá se blanšírovat. Jeho listy jsou trochu chlupaté, ale příjemné v ústech a není příliš hořké. Vyskytuje se v zimě, na jaře a na podzim. V létě, které je obdobím květu, ji však nelze sklízet. Kromě toho jsou jeho květy žluté a má mnoho vlastností, ve skutečnosti je antioxidační, antibakteriální, protiplísňový a je užitečný pro trávení. Kromě toho reguluje hladinu cukru v krvi a je schopen očistit ledviny od těžkých kovů.

  • 3. Vlčí mák

Tuto rostlinu lze použít při vaření i barvení. Lze použít všechny části této rostliny. Listy lze skutečně vložit do salátu nebo je lze vařit, ale musí být sklizeny před květem. Semena jsou dobrá do pečiva a lze použít i pupeny a okvětní lístky. Například okvětní lístky jsou skvělým barvivem na rtěnky, na vlnu a také se ukazují jako skvělé potravinářské barvivo. Mák obsahuje vitamíny B1, C, E a také sliz, draslík, vápník, třísloviny, hořčík a další stopové prvky. Je také bohatý na isochinolinové alkaloidy, které mají uklidňující a narkotické vlastnosti. Okvětní lístky by se proto měly používat s mírou.

  • 4. Bourrache

Cette herbe sauvage est très importante au potager car elle est capable d’éloigner les chenilles et favorise la croissance des fraises. Les feuilles pendant les mois de février et mars, donc avant la floraison, peuvent être utilisées pour de nombreuses recettes. Entre avril et mai, on consomme les fleurs, qui sont très agréables et sucrées en bouche et peuvent décorer et enrichir de nombreux plats, à commencer par les saladesLes feuilles de cette  plante sont grandesgrasses et poilues, tandis qu’à la cuisson, elles deviennent très délicates.

  • 5. Ronce

La ronce est une  plante qui donne des mûres et ses pousses et les jeunes pousses peuvent être utilisées en cuisine notamment pour faire des tisanes. Cette plante pionnière appartient à la famille des roses. En enlevant les épines des tiges, vous pouvez faire de longues cordes qui servaient autrefois à attacher les chevaux. Vous pouvez y attacher du bois, vous pouvez faire des paniers et des cages à oiseaux. L’infusion de ronce est très saine précisément parce qu’elle est bénéfique comme tonique pour les muscles pelviens, bénéfique pour les artèrescombat l’inflammation et l’oxydation. Il est également purifiant et hypoglycémiant. Ils sont parfaits pour les tisanes.

À ce stade, vous savez tout ce qu’il faut.