Marseillské mýdlo: organický insekticid pro vaše rostliny, který můžete bez obav používat!

Toto mýdlo je prvním insekticidem, který se musí používat na ekologických farmách. Ve skutečnosti je tento produkt ideální pro eliminaci hmyzu s měkkým tělem. Je indikován také právě proto, že má tu vlastnost, že je pouze v kontaktu a je selektivní, takže eliminuje pouze škodlivý hmyz.

Hmyz, který likviduje, je:

  • Molice
  • Mšice
  • Roztoč pavouk
  • Moučný červ bavlnovitý
  • Psyllid
  • Metcalfa
  • Chyba

Veškerý ostatní hmyz, jako jsou včely, berušky a kdokoli s exoskeletem, není poškozen, i když přijde do kontaktu.

Kromě toho má marseillské mýdlo schopnost rozpouštět medovici, změkčovat plíseň sazí a lze jej použít jako lepidlo. Kromě toho má protiplísňové vlastnosti.

Chcete-li zjistit, jak jej používat, čtěte dále.

Marseillské mýdlo: naučte se ho používat na rostliny.

Marseillské mýdlo pro zemědělské použití najdete v konsorciích, školkách a na všech místech, kde se zpracovávají bioprodukty.

Stejným způsobem můžete použít i žluté koláče nebo tekuté mýdlo.

V tomto okamžiku zbývá jen vědět, jaké dávky použít.

Chcete-li jej použít jako insekticid a rozpustit medovici, měli byste zvolit dávku 6 až 10 gramů na litr vody. Samozřejmě byste měli použít maximální dávku, pokud máte silné napadení.

Léčba, která má být provedena, zahrnuje použití tohoto produktu 1krát za 7 dní po dobu 3 po sobě jdoucích časů. Poté, pokud potřebujete další cyklus, měli byste to udělat po 20 dnech.

Pokud použijete žluté těsto, jednoduše vezměte porci a poté ji zřeďte v troše teplé vody. Poté musíte vše dobře rozpustit, dokud nezískáte bělavý roztok, který přidáte do vody v čerpadle nebo do vody v rozprašovači.

Kdy bych měl podstoupit popsanou léčbu?

Ošetření musí být nutně prováděno pozdě večer, s teplotami pod 32 stupňů a na rostlinách, které nekvetou.

Kromě toho se nesmí zdát, že rostliny, které mají být ošetřeny, jsou již ve stresu, aby nehrozilo, že se dostanou do fytotoxicity. Před použitím tohoto roztoku je proto vždy nejlepší provést test. Jednoduše nastříkejte trochu produktu na část rostliny a počkejte 24 hodin, poté si poznamenejte vedlejší účinky na rostlinu. Pokud nějaké existují, můžete produkt samozřejmě bez prodlení použít.

Quelles sont les doses pour l’utiliser comme adhésif ?

Avoir un effet adhésif signifie donner à la plante un produit qui reste plus longtemps dessus. Vous devez utiliser 3 grammes de savon pour chaque litre d’eau.

Si, en revanche, on utilise du savon de Marseille liquide, il faut doubler les doses. En fait, une distribution complète contient 1 gramme de savon afin que vous puissiez l’ajuster très facilement.

Recommandations

Enfin, il convient de noter que ce savon est basique et que des solutions acides ou de cuivre ne peuvent donc pas être ajoutées. De plus, pour certaines plantes, il peut être phytotoxique, comme certaines variétés de tomates et de pois. Ce savon supplémentaire ne convient pas au pourpier et à certains cerisiers ou pruniers, voire à certains poinsettias, lys, fougèressorgho.

Bref, il est toujours bon de faire le test pour ne pas prendre de risques.

Il ne vous reste plus qu’à essayer. Bon jardinage.