Posypu jím rajčata a získám pěknou sklizeň! Zjistěte, jak na to!

Jak již bylo zmíněno výše, popel je účinný pro hnojení rajčat a pro ošetření listů.

Dělat tuto práci je mnohem jednodušší, než si dokážete představit.

Zde je to, co musíte udělat:

  • 1. Hnojení půdy

Chcete-li pěstovat rostliny rajčat, musíte nejprve vytvořit díry v půdě a poté na dno umístit organické hnojivo. Dále musíte vzít hrst popela do jedné ruky a vložit ji do otvoru. Dále musíte popel zasypat 1-2 hrstmi zeminy a poté vložit sazenici, která má být zakopána. Chcete-li to provést, jednoduše chléb trochu otevřete u kořenů tak, aby spočíval s otevřenými kořeny. Nakonec vše, co musíte udělat, je shromáždit zemi a máte hotovo.

  • 2. Ošetření listů

Chcete-li provést dobré ošetření listů, musíte se nejprve zotavit:

  • 1 sítko
  • Sirné měchy

Poté je nejlepší zahájit tento proces, když jsou sazenice malé. Ve skutečnosti je možné zahájit léčbu již 10 dní po transplantaci. Chcete-li to provést, musíte přenést popel do měchu poté, co je propasírujete sítem, abyste odstranili nečistoty, a poté je vyfouknout na rajčata. Tuto léčbu lze opakovat jednou za 15 až 20 dní.

Chrání popel rostlinu před hmyzem?

Popel je také nezbytný pro obranu rostliny před hmyzem, jako jsou štěnice. Ve skutečnosti se brouk přibližuje, aby vysál rostlinu rajčete a nakladl její vajíčka. Ale díky popelu si rozmaže nohy a tykadla, a protože má kolem hrudníku dýchací systém, dobře se z toho dostane.

Je také ideální pro odhánění mšic nebo tuta absoluta. Nemělo by se však zapomínat, že popel je velmi měkký, takže má tendenci mizet s vodou a deštěm. Je jasné, že v tomto případě jej musíte pokaždé přidat. Vzhledem k tomu, že se jedná o ekologický produkt, nebude problém, naopak se vždy ukáže jako účinný zdroj.

Postupujte podle těchto tipů a uvidíte, že s trikem s popelem na rajčatech bude výsledek dokonalý.