Čištění šatníku pro změnu ročního období: s metodou starých punčocháčů je výsledek dokonalý!

Nejprve je důležité otevřít okno v místnosti, aby se podpořila cirkulace vzduchu během procesu čištění. Poté skříň úplně vyprázdněte, abyste odstranili veškeré oblečení a doplňky, čímž vytvoříte volný prostor pro úklidové práce.

Chcete-li se zbavit prachu a nečistot, které se nahromadily uvnitř skříně, můžete použít staré punčocháče. Zasuňte jednu ruku dovnitř punčocháčů a jemně s ní vydrhněte vnitřní povrchy skříňky a zásuvek, abyste se dostali i do těch nejodolnějších rohů.

Dále připravte čisticí roztok smícháním marseillských mýdlových vloček s teplou vodou v umyvadle. Namočte hadřík do roztoku a použijte jej k důkladnému vyčištění vnitřku skříně a zásuvek, odstraňte veškerý zbývající prach a nečistoty.

V případě potřeby můžete proces čištění rozšířit i na vnější stranu skříně a pomocí stejného čisticího roztoku odstranit nečistoty z povrchu. Abyste pohodlně dosáhli na nejvyšší části skříně, můžete vlhký hadřík připevnit na koště a použít jej jako prodlužovací kabel.

Po vyčištění nechte skříň a zásuvky zcela vyschnout a poté do nich opatrně uložte sezónní oblečení.

Užitečným tipem, jak zabránit napadení moly, je použití vatových tamponů namočených v levandulovém esenciálním oleji. Umístěte vložky mezi oblečení ve skříni, abyste zabránili škůdcům.

Pečlivým dodržováním těchto kroků můžete zajistit, že váš šatník bude čistý a připravený přivítat oblečení nové sezóny, aniž byste museli utrácet peníze za drahé chemikálie. Šťastný úklid a dobrou změnu ročního období!

Šťastný úklid!