Plynové varné desky a hořáky: s touto metodou budou jako nové

Na trhu existuje řada agresivních chemikálií, které slibují bezchybné výsledky, ale často jsou drahé a mohou poškodit životní prostředí a zdraví. S několika běžnými přísadami a trochou trpělivosti je však možné efektivně a bezpečně čistit plynové talíře pomocí domácích prostředků.

Jednou z nejjednodušších a nejúčinnějších metod je vaření s bílým vinným octem. Jednoduše nalijte sklenici vody a tři sklenice bílého vinného octa do hrnce, vše přiveďte k varu a namočte talíře a hořáky asi na 5 minut. Špína se téměř magicky roztaví a kuchyňské komponenty zůstanou lesklé a čisté.

Další stejně účinnou metodou je použití soli a octa. Naplňte misku horkou vodou a přidejte půl sklenice octa a dvě lžíce soli. Talíře ponořte do směsi a nechte je máčet alespoň 30 minut. Po namočení váhu jemně otřete vlhkou houbou a solí, poté opláchněte a důkladně osušte.

Chcete-li se vypořádat s nejodolnějšími nečistotami, jedlá soda je vynikajícím spojencem. V misce smíchejte horkou vodu, ocet, jedlou sodu a prostředek na mytí nádobí a poté desky namočte do směsi asi na 30 minut. Lehce otřete vlhkou houbou, důkladně opláchněte a osušte bavlněným hadříkem.

S těmito domácími metodami bude vaše kuchyně znovu zářit a plynové varné desky budou vypadat jako nové, a to vše bez poškození životního prostředí nebo vašeho zdraví. Navíc ušetříte peníze tím, že se vyhnete nákupu drahých komerčních chemikálií. Pamatujte, že úklid nemusí být práce, ale příjemný úkol, aby byla vaše kuchyně uklizená a pohodlná.

Dobrá práce a uvidíme se příště!