Přírodní repelenty proti mravencům: od té doby, co je používám, jsem problém vyřešil!

S domácími tipy, které jsou k dispozici na této stránce, je udržení mravenců mimo váš domov a zahradu prakticky hračkou.

Jejich používáním budete moci ušetřit peníze právě proto, že nebudete muset absolutně kupovat drahé a specifické chemikálie.

Budete-li se řídit níže uvedenými tipy, bude výsledek skutečně výjimečný.

  • 1. Česnek

Namočte 2-3 stroužky česneku do vody se špetkou chilli. Jakmile budete mít tuto přírodní sloučeninu, můžete ji umístit na místo vstupu do domova mravenců nebo na rostliny.

Pokud chcete, můžete také použít pouze česnek a nechat jej na přístupových bodech. Cibule česneku můžete samozřejmě zasadit na nejvíce mravenci zamořené místo na zahradě. Ve skutečnosti je vůně odradí.

  • 2. Marseillské mýdlo

Mýdlo můžete nastříkat na povrchy, kde vidíte procházet mravence, abyste jim přerušili cestu. Už se nevrátí!

  • 4. Mastek a koření

V takovém případě byste mělirozptýlit mastek na místo, kde jste viděli mravence.

Koření, které se má používat stejným způsobem, je pepř, chilli, skořice a hřebíček. Pokud chcete, můžete také vytvořit směs smícháním jedné z těchto ingrediencí s trochou vody. Sprej bude super účinný.

  • 5. Sůl

V tomto případě můžete do blízkosti mraveniště nalít hrubou sůl. Místo toho můžete nalít sůl do prasklin ve dveřích, oknech a skrytých rozích domu.

  • 6. Ocet

Ocet je vynikající odpuzovač mravenců. Nalijte 1 šálek octa do nádoby s rozprašovačem a poté jej nastříkejte na místa, kde jste je viděli, a do rohů dveří a oken. Můžete jej nastříkat v kuchyni a na parapety. I když rychle zaschne, vůně je stále odradí.

  • 7. Mincovna

Stačí dát pár listů na parapet a kolem dveří nebo můžete zředit 10 kapek éterického oleje ve sklenici vody a výsledek pak nastříkat na přístupové cesty mravenců v domě.

  • 8. Káva

Umístěte kávová zrna nebo sedlinu poblíž vchodu do mraveniště a nebudete mít žádné další problémy.

  • 9. Citron

Vezměte plátek citronu a posypte ho trochou černého pepře a výsledek umístěte na místa, kudy procházejí mravenci. K posypání můžete použít i citronovou šťávu.

Comment éloigner les fourmis des plantes ?

Pour vous débarrasser des fourmis des plantes, des arbres fruitiers et des légumes, vous pouvez utiliser du vinaigre de cidre de pomme. Versez le vinaigre de cidre de pomme dans un récipient pulvérisateur jusqu’à ce qu’il soit à moitié plein. Remplissez l’autre moitié d’eau, puis vaporisez le résultat sur les plantes et autour du sol pour créer une barrière contre les fourmis.

Vous pouvez également décider de placer des boules de coton imbibées du même mélange à côté des légumes.

Si vous le souhaitez, vous pouvez créer un mélange à base de sucre en poudre et de bicarbonate de soude divisé en parties égales. Ajoutez ensuite 1/3 de levure de bière sèche. À la fin, répandez la poussière créée là où vous voyez habituellement des fourmis. De cette façon, vous pouvez les attirer et les laisser mourir à cause du bicarbonate de soude.